drużyna Uniwersytetu Pedagogicznego

1–3 kwietnia 2022 roku Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Na największe wyróżnienie zasługują nasi grzbieciści, którzy po awansach do finałów wywalczyli cztery medale.

Medale dla Uniwersytetu Pedagogicznego na dystansie 50 metrów i 100 metrów stylem grzbietowym zdobyli:

• Roman Wołoszyn – dwukrotnie pierwsze miejsce w typach uczelni społeczno-przyrodniczych (szóste miejsce w finale A – 50 metrów, ósme miejsce w finale A – 100 metrów),
  • Jakub Nowiczkow – dwukrotnie drugie miejsce w typach uczelni społeczno-przyrodniczych (pierwsze miejsce w finale B – 100 metrów i drugie miejsce w finale B – 50 metrów).

Medale dla Uniwersytetu Pedagogicznego na dystansie 50 metrów i 100 metrów stylem dowolnym zdobyli:

• Wiktoria Hałka – dwukrotnie szóste miejsce w typach uczelni społeczno-przyrodniczych.
  • w sztafetcie 4x50 metrów stylem dowolnym w składzie: Wiktoria Hałka, Izabela Kurowska, Jakub Nowiczkow, Roman Wołoszyn – piąte miejsce w typach uczelni społeczno-przyrodniczych.

Gratulacje dla zawodników i trenera Zbigniewa Birbauma.