drużyna siatkarzy Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Pedagogicznego

21–24 kwietnia 2022 roku w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbył się turniej eliminacyjny do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn, na którym rewelacyjnie zaprezentowali się siatkarze z naszej Uczelni. Pewnie wygrali spotkania w swojej grupie, pokonując 2:0 Akademicki Związek Sportowy Lotniczej Akademii Wojskowej oraz Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W ćwierćfinale drużyna siatkarzy Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Pedagogicznego trafiła na Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie (Filia w Białej Podlaskiej). Nasi zawodnicy ani na moment nie oddali inicjatywy i zwyciężyli w najważniejszym meczu turnieju 2:0. Dzięki temu triumfowi znaleźli się w pierwszej czwórce turnieju, co zaowocowało awansem do finału, który odbędzie się w Poznaniu (5–8 maja 2022 roku).

Ostatecznie siatkarze naszego Uniwersytetu zajęli trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski. Skład naszej drużyny: J. Popardowski (C), M. Terebieniec, D. Fremel, M. Zabawa, J. Filipczak, P. Michałek, D. Juruś, J. Duda, D. Trybuch, M.Tabor, M. Smoszna, B. Puchyrski, M. Gucwa, T. Sobol, M. Dobrowolski.

siatkarz z Uniwersytetu Pedagogicznego odbierający nagrodę

siatkarz Uniwersytetu Pedagogicznego odbierający nagrodę

„Historyczny awans. Udało nam się to po raz pierwszy. To ogromny sukces, jestem bardzo zadowolony i bardzo szczęśliwy. Jedziemy do Poznania i zrobimy wszystko, aby przywieźć medal” – mówi trener Paweł Leja.