II Międzynarodowe Forum Eksperckie „Polska-Ukraina-Niemcy. Nowe wyzwania edukacyjne i kulturowe”

II-Miedzynarodowe-Forum-Eksperckie-Polska-Ukraina-Niemcy-Nowe-wyzwania-edukacyjne-i-kulturowe
Kategoria
Nauka
Termin
22 maja 2023
Miejsce
Uniwersytet Pedagogiczny i online

 

Zapraszamy do udziału w „II Międzynarodowym Forum Eksperckim Polska-Ukraina-Niemcy. Nowe wyzwania edukacyjne i kulturowe”, które odbędzie się w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie 22 maja 2023 roku.

Forum poświęcone jest potrzebom edukacyjnym i kulturowym przymusowych migrantów z Ukrainy w Polsce oraz w Niemczech. Podczas obrad omówiona zostanie sytuacja mniejszości etnicznych w Polsce i Niemczech, a także problemy edukacji dzieci i młodzieży z Ukrainy. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele władz lokalnych z Krakowa oraz Berlina, przedstawiciele placówek dyplomatycznych Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, a także instytucji naukowych w Ukrainie, Polsce oraz Niemczech. Wśród ekspertów znaleźli się między innymi: prof. W. T. Miodunka, prof. J. Cieszyńska-Rożek, prof. M. Pamuła-Behrens, prof. A. Seretny, prof. A. Żurek, prof. A. Krawczuk, prof. M. Błasiak-Tytuła, prof. Z. Orłowska-Popek, prof. J. Rokita-Jaśkow, prof. P. Długosz, dr Olha Shevchuk-Kliuzheva oraz dr P. Levchuk.

W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną rezultaty projektu polski.info, w ramach którego powstała darmowa wielojęzyczna platforma online do nauki języka polskiego z wiedzą o kulturze i życiu codziennym w Polsce. W panelu poświęconym nauczaniu języka polskiego jako obcego/drugiego wystąpią między innymi: dr A. Jasińska, dr D. Izdebska-Długosz oraz dr A. Prizel-Kania.

 
 

Wspierane przez iCagenda