Konferencja „Edukacja zmiany. Dlaczego i jak uczyć o zmianach klimatu?”

Konferencja-Edukacja-zmiany-Dlaczego-i-jak-uczyc-o-zmianach-klimatu
Kategoria
Nauka
Termin
30 maja 2023
Miejsce
Uniwersytet Pedagogiczny - Podchorążych 2, 30-084 Kraków
Strona WWW

 

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zaprasza do udziału w konferencji „Edukacja zmiany. Dlaczego i jak uczyć o zmianach klimatu?” organizowanej w ramach międzynarodowego projektu Students in Climate Actions – Climate Change Education for a better future.

Celem konferencji jest podjęcie dyskusji związanej z edukacją na temat zmian klimatu i kształtowaniem aktywnych postaw wśród młodych ludzi, ukierunkowanych na potrzebę troski o środowisko naturalne w kontekście codziennych aktywności i działań.

W trakcie wydarzenia przewidziano: wykład eksperta, dyskusję panelową z partnerami, sesje tematyczne i warsztaty poświęcone tematyce zmian klimatu. Zaprezentowane zostaną również efekty projektu Students in Climate Action, w tym wyniki badań, materiały edukacyjne i podręcznik aktywizmu ekologicznego.

Mamy nadzieję, że konferencja ta będzie swoistym forum dla wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami, nauczycielami, aktywistami, przedstawicielami organizacji pozarządowych i samorządów, którzy są zainteresowani problematyką edukacji klimatycznej i aktywizmu ekologicznego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 
 

Wspierane przez iCagenda