Wystawa prof. Piotra Jargusza „Miłość jest najważniejsza”

Milosc-jest-najwazniejsza-Wystawa-prof-Piotra-Jargusza-w-Nowym-Saczu
Kategoria
Kultura
Termin
24 maja 2024 - 30 czerwca 2024
Miejsce
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ - Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Jana Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz

Zapraszamy na wernisaż wystawy Piotra Jargusza, który odbędzie się 24 maja 2024 roku o godzinie 18.00 do Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ. Ekspozycję będzie można oglądać do 30 czerwca 2024 roku.

Piotr Jargusz to artysta malarz na co dzień związany z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, gdzie prowadzi autorskie pracownie: malarstwa i projektów w przestrzeni społecznej.

Od lat realizuje cykl „Obrazy uliczne” – wyrazistym, skrótowym gestem i z oszczędnością koloru maluje na szarych papierach pakunkowych, a następnie obrazy te przykleja na słupach ogłoszeniowych w przestrzeni miejskiej. Ich surowy, brutalny styl stanowi kontrast dla krzykliwego, pełnego przepychu i kiczu miejskiego krajobrazu oraz zostawia przypadkowego przechodnia z katartycznym zdziwieniem.

Wystawa w BWA SOKÓŁ to okazja do zobaczenia ulicznych obrazów prof. Piotra Jargusza w enklawie galerii, czyli środowisku zgoła innym, niż tym, któremu zostały one przeznaczone, a zgromadzona kolekcja dedykowana jest żonie artysty.

Wystawie towarzyszy projekcja filmu autorstwa dr Weroniki Izabeli Plińskiej (Instytut Sztuki i Designu, Katedra Nauk o Sztuce) i Igora Kaweckiego.

 
 

Wspierane przez iCagenda