Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Wsparcie dla dorosłych osób z ASD – w stronę modelowych rozwiązań”

Konferencja-Naukowo-Szkoleniowa-Wsparcie-dla-doroslych-osob-z-ASD
Kategoria
Nauka
Termin
13 kwietnia 2024 08:00 - 16:00
Miejsce
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie: Aula Stara - Romana Ingardena 4, 33-332 Kraków

 

Zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Wsparcie dla dorosłych osób z ASD – w stronę modelowych rozwiązań”, która odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Przedmiotem szczególnego zainteresowania organizatorzy uczynili Wspólnotę Domową jako modelowe miejsce stałego zamieszkania dorosłych osób z autyzmem. Refleksja nad znaczeniem tej nowej w polskiej rzeczywistości formy domu stałego pobytu dla osób wymagających intensywnego wsparcia jest istotna dla wdrożenia modelowych rozwiązań służących podnoszeniu jakości życia osób z autyzmem.

Konferencja będzie przestrzenią naukowego oglądu zastanej rzeczywistości oraz inspiracją do sformułowania wniosków praktycznych dotyczących założeń oraz organizacyjnych rozwiązań wdrożeniowych, a także miejscem spotkania sprzyjającym dzieleniu się doświadczeniem, które stało się udziałem organizacji planujących budowę Wspomaganych Społeczności Mieszkaniowych.

Do udziału w Konferencji zapraszamy samorzeczników, pracowników służb społecznych, organizacji pozarządowych, organów administracji publicznej, dziennikarzy i pracowników naukowych – osób zaangażowanych na rzecz realizacji praw osób z autyzmem i podnoszenia jakości ich życia.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagany jest jedynie zapis poprzez elektroniczny formularz.

 
 

Wspierane przez iCagenda